showcase1

Stundu izmaiņas

izmainas

Attālināto mācību kalendārs

attālināto mācību kalendārs

Mācību mākonis

makonis

Skolas muzejs

muzejs

Īsteno* savu ideju skolā!

SkoluPrj SocMedia FBevent Delna

e-klase

eklase

Karjeras atbalsts

karjeras atbalsts

 

jaunumi2

 

Noderīga informācija un vietnes

*Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA)                                                    sadaļa “Karjeras atbalsts” - Euroguidance

Pieejams: http://www.viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala/euroguidance/

Pieejams: http://www.draugiem.lv/viaa/

Informatīvie materiāli:

-         Skolēniem, klašu audzinātājiem, karjeras speciālistiem

-        Karjeras ziņu izdevumi

-        Semināru, konferenču materiāli

-        Pētījumi, rekomendācijas, politikas dokumenti

-        Euroguidance mobilitāte

*Nacionālā izglītības iespēju datu bāze (NIID)

Pieejams: http://www.niid.lv/

Var izmantot: skolēni, studenti, vecāki, karjeras konsultanti, klašu audzinātāji u.c.

Nacionālā izglītības iespēju datubāze (NIID.LV) apkopo Latvijas izglītības iestāžu piedāvātās izglītības iespējas. Datubāzē atrodamas profesionālās vidējās izglītības programmas, augstākās izglītības studiju programmas, kā arī augstskolu, koledžu, un pieaugušo izglītības iestāžu piedāvātie kursi pieaugušajiem un jauniešiem.

NIID.LV vietne sastāv no divām daļām – no datubāzes un no portāla daļas, kas satur noderīgu papildu informāciju - rakstus par aktuāliem izglītības jautājumiem, karjeras izvēles testus un iespēju uzdot jautājumu e-konsultantam, Latvijas izglītības sistēmas apraksts un noderīgu saišu sadaļa. Portāla sadaļa regulāri  tiek papildināta ar jaunu saturu un jauniem pakalpojumiem izglītības meklētājiem.

*Profesiju pasaule

Pieejams: http://www.profesijupasaule.lv/lv/news

Profesiju pasauli var izmantot: skolēni, karjeras konsultanti, klašu audzinātāji u.c.

Profesiju pasaule ir virtuāla pilsēta, kas iepazīstina ar profesiju daudzveidību. Par katru profesiju ir pieejams profesijas apraksts, intervija ar šajā profesijās strādājošo, fotogrāfiju galerija, profesijas apguves izglītības iespēju sadaļa un nākotnē arī video sižeti.

Interneta vietni www.profesijupasaule.lv uztur Valsts izglītības attīstības aģentūra.

*Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) – sadaļa “Karjera”

Pieejams: http://www.nva.gov.lv/karjera/

Karjeras pakalpojumi: darba meklētājiem, jauniešiem,  pieaugušajiem.

NVA mājas lapas sadaļa - ceļvedis karjeras veidošanā:
- sadaļā „Jauniešiem” var atrast dažādas sevis izpētes metodikas, kuras palīdzēs šo „iekšējo informāciju” izmantot savā labā, pieņemot lēmumu par profesionālo izvēli. 
Ir iespēja arī „pielaikot” dažādas profesijas, izvēloties to, kura ir vispiemērotākā ikviena interesēm, prasmēm, kā arī atbilst darba tirgus pieprasījumam. Var uzzināt, kāda izglītība ir nepieciešama un kur apgūt izvēlēto profesiju.
Ja jau ir pieredze kādā no profesionālās darbības jomām, bet šī brīža darbs vairs nesniedz gandarījumu, ir laiks ieskatīties sevī un savas nākotnes iespējās sadaļā „Pieaugušajiem”.

Ja kāds meklē darbu un vēlas iegūt informāciju, kā to izdarīt, ietaupot savu laiku un naudu, tad jāieskatās tematiskajā sadaļā „Darba meklētājiem”. Tieši šeit var iegūt informāciju, kā meklēt darbu, lai to atrastu: var iemācīties apkopot savu iepriekšējo pieredzi un izvirzīt jaunus mērķus, veidot savu personisko „Pieredzes un sasniegumu mapi”, kā arī saņemt ieteikumus, kā veiksmīgi pierādīt savas spējas darba intervijā.

*Prakse.lv

Pieejams: https://www.prakse.lv/

Var izmantot: Ja esi students, absolvents vai speciālists, tad Prakse.lv ir labākā vieta, kur Tev atrast darbu vai praksi.

Lielākais karjeras portāls Latvijā.

Informatīvie materiāli un pakalpojumi:

Virtuālās prakses

Skolu un studiju TOP

Izglītības iestādes

Uzņēmumi

Karjeras testi                                                                                                                                                            Profesijas                                                                                                                                               Darba aizsardzības datorspēle                                                                                                            Vakances

Atbalsta programma skolēniem  https://www.prakse.lv/atbalsta-programma-skoleniem

*Profesiju apraksta katalogs

Pieejams: http://www.nva.gov.lv/karjera/docs/profesiju_aprakstu_katalogs_A4.pdf - lielais

http://jvmv.lv/f/uploads/profesiju-aprakstu-katalogs-A5.pdf  - saīsināti

Profesiju katalogu var izmantot: skolēni, studenti, vecāki, karjeras konsultanti, klašu audzinātāji u.c.

370 profesiju apraksti (2006.gads): darba pienākumi, veikšanas veids, profesijas apraksts, būtiskākais aprīkojums un instrumenti, darba apstākļi, uzņēmumu vai iestāžu veidi, kuros sastopami šīs profesijas pārstāvji, kā arī radniecīgās profesijas.

«Profesiju aprakstu katalogs 2. sējums» NVA

Profesiju aprakstu kataloga 2. sējumā (2012.gads) ir iekļautas vairākas profesijas, kuru pieprasījumu nākotnē prognozē Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, vai kuras par nozīmīgām atzina aptaujāto profesionālo asociāciju un valsts iestāžu pārstāvji. Personības īpašības, iemaņas un prasmes, kas nepieciešamas šajā profesijā un ieteikumi, kā tās attīstīt.

Tajā var iepazīties ar 130 profesiju aprakstiem, uzzināt, kādi ir attiecīgā speciālista darba uzdevumi, apstākļi, aprīkojums un profesionālās izaugsmes iespējas, kā arī gūt priekšstatu par izglītības prasībām un radniecīgajām profesijām. Katras profesijas apraksta beigās ir sniegti ieteikumi, ko var darīt jau šodien, lai laikus rūpētos par darbam nepieciešamo spēju attīstību, zināšanu un prasmju apguvi.

Visām profesijām ir izstrādātas prasmju noteikšanas lapas, kas palīdz izvērtēt savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Prasmju noteikšanas lapu lietderīgi aizpildīt pēc iepazīšanās ar konkrētās profesijas aprakstu. 

 

 

*Latvijas valsts portāls - Latvija.lv

https://www.latvija.lv/lv/PPK/Socialie-pakalpojumi/Darba-meklesana

https://www.latvija.lv/lv/PPK/Gimene

https://www.latvija.lv/lv/PPK/Tiesibu-aizsardziba    utt. skatīt zemāk

PUBLISKO PAKALPOJUMU KATALOGS

AKTUĀLI

https://www.latvija.lv/lv/PPK/IZGLITIBA 

Kā pieteikties studijām augstskolā

Pēc vidējās izglītības iegūšanas daudzi skolēni izvēlas studēt, lai iegūtu augstāko izglītību sev interesējošā jomā. Atliek vienīgi izvēlēties augstskolu, kurā vēlies studēt, un noteiktajos datumos iestāties tajā.

REĢISTRĒŠANĀS STUDIJĀM KLĀTIENĒ

Visbiežāk augstskolas piedāvā pieteikties studijām klātienē, bet arvien vairāk tiek veidota iespēja topošajiem studentiem studijām pieteikties arī elektroniski. Par nepieciešamajiem dokumentiem, ko jāiesniedz augstskolā klātienē, interesējies sev interesējošā augstskolā, jo tie mēdz atšķirties.

REĢISTRĒŠANĀS STUDIJĀM ELEKTRONISKI

Vairākas Latvijas augstskolas ir izvēlējušās topošajiem studentiem piedāvāt reģistrēties studijām izmantojot portālā www.latvija.lv e-pakalpojumu „Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”. 
Savukārt ir augstskolas, piemēram, Biznesa augstskola „Turība”, kas piedāvā topošajam studentam, pirms došanās uz augstskolu aizpildīt
elektronisko reģistrācijas anketu.
Ir arī augstskolas, kas piedāvā elektroniski dokumentus reģistrēt izdevīgāk (lētāka reģistrācijas maksa) kā klātienē, piemēram, visu līmeņu studijām Rīgas Stradiņa universitātē ir iespējams pieteikties elektroniskās pieteikšanās sistēmā
e-Uzņemšana.
Ja šajā aprakstā neatradi sev interesējošo augstskolu, tad noteikti par elektronisko pieteikšanos iespēju interesējies, sazinoties ar to.