Projekta partnerības līguma Nr. 2019-1-ES01-KA229-064352_2
Projekta īstenošanas laiks: 01.09.2019. – 31.08.2021.
Pagarinājums līdz 31.08.2021. (COVID-19)
2021.gada septembris

Rīga
Latvija

Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi un skolas pedagogi 2019. gada septembrī uzsāka jaunu Erasmus+ projektu “Matemātika visapkārt”. Projekta darbā tika iesaistītas 5 valstis – Grieķija, Itālija, Latvija, Spānija, Turcija.

Projekta mērķis ir padziļināt jauniešu zināšanas par matemātiku ikdienas dzīvē. Katrai valstij bija paredzēta sava tēma saistīta ar matemātiku. Mūsu tēma bija “Matemātika un finanses”. Mūsu mobilitāti bija paredzēts novadīt klātienē jau 2020. gada pavasarī, bet diemžēl epidemioloģiskās situācijas dēļ tas nebija iespējams, tādēļ organizējām darbu attālināti. Jau 2020. gada rudenī sākās sarunas starp dalībvalstu pedagogiem par virtuālās mobilitātes organizēšanu. Konkrētas sarunas starp pedagogiem notika 2020. gada 19. novembrī par Kahoot spēli, kuru izspēlējām 23. novembrī.       

Jau 16. un 17. decembrī notika nākamā sanāksme par starptautisko komandu izveidi, tika nolemts, ka  komandā būs viens skolēns no katras partnervalsts. Kopumā tika izveidotas 10 komandas, katrā komandā 5 skolēni. Iepazināmies ar akciju tirgus darbību un kā strādāt  ar akcijām, iepazināmies  ar Euro Stoxx 50 indeksu. Tika izstrādāti noteikumi kā jāveic darbs katrā valstī, kāds būs kopdarbs un kāds būs gala rezultāts. Visu janvāri un februāri notika virtuāla akciju pirkšana un pārdošana, februāra beigās tika rezumēts padarītais darbs kopīgās attālinātās nodarbībās. Visi rezultāti tika publicēti eTwinning vietnē. Attālinātās sanāksmes par turpmāko darbu starp pedagogiem notika regulāri. Maijā tika nolemts, ka rudenī, ja būs tāda iespēja, tiksimies klātienē. Sākoties jaunajam mācību gadam aktuāls bija jautājums par tikšanos Rīgā.

Šī gada septembrī Rīgas 25. vidusskolā  sagaidījām savus draugus no partnervalstīm. Sestdien, 25. septembrī un svētdien, 26. septembrī tika sagaidīti Erasmus+ projekta “Matemātika visapkārt” ārzemju viesi.

Pirmajā dienā, 27. septembrī notika atklāšanas pasākums aktu zālē, kur katra valsts prezentēja savu skolu, uzrunu viesiem teica skolas direktore Inga Nestere, viņas vietniece Gita Šulce, “Matemātika un finanses” daļas vadītāja Inguna Gustava un projekta vadītājs Tālivaldis Mežis. Atklāšanas pasākumā uzstājās skolas deju kolektīvs “Pasaciņa” un mazie dziedātāji, tika rādīta filma par mūsu skolu. Pēc svinīgā pasākuma mūsu skolas audzēkņi novadīja ekskursiju pa skolu, pastāstīja par skolas vēsturi, par tradīcijām, apmeklēja skolas muzeju. Pēcpusdienā devāmies uz Vecrīgu, kur iepazīstinājām viesus ar mūsu galvaspilsētu un  īsi ar savas valsts vēsturi. Vakaru viesi pavadīja kopā ar mūsu skolas audzēkņiem.

Otrdien devāmies uz Jūrmalu. Izbaudījām aktīvo atpūtu piedzīvojumu parkā “Tarzāns”. Gan audzēkņi, gan pedagogi izbaudīja pastaigu pa koku galotnēm. Pēc piedzīvojumu parka devāmies pastaigā pa Jūrmalu, iepazīstinājām viesus ar Jūrmalas vēsturi un devāmies uz pludmali, kur puiši peldēja(!), visi kopā spēlējām volejbolu un futbolu.

Trešdien devāmies uz Siguldu. Piedalījāmies orientēšanās spēlē Turaidas muzejrezervātā un apskatījām Turaidas pili. Turaidā gids iepazīstināja ar pils un apkārtnes vēsturi. Labākās komandas orientēšanās spēlē tika apbalvotas. Tālāk devāmies uz darbnīcām. Katram bija iespēja uztaisīt savu keramikas trauciņu un izveidot no pārstrādāta papīra grāmatzīmi ar novēlējumu savam ārzemju draugam. Pēc darbnīcām devāmies uz Āraišu ezerpili, kur mūs iepazīstināja ar to, kā šeit dzīvoja cilvēki dažādos laika periodos. Aplūkojām nocietināto latgaļu apmetni uz Āraišu ezera salas.

Ceturtdien viesi ieradās mūsu skolā, lai piedalītos virtuālajā stundā “Naudas pasaule”. Klausījāmies attālināti nodarbību no Latvijas bankas, pēc tam skolēni pa grupām pildīja darba lapas par finanšu tēmām un prezentēja savu izpildīto darbu. Dienas otrajā pusē devāmies uz Tehniskās jaunrades namu “Annas 2”, kur mums bija iespēja parādīt prāta asumu, pirkstu veiklību un piedalīties dažādos eksperimentos.

Piektdien, pēdējā darba dienā, devāmies uz Rīgas zooloģisko dārzu, kur piedalījāmies orientēšanās spēlē, atbildējām uz jautājumiem, iepazināmies ar zoodārza vēsturi un aplūkojām dzīvniekus. Tālāk kopā devāmies uz Mežaparka lielo estrādi, kur katra valsts nodziedāja dziesmu savā valodā. Tas bija ievads nākamajai aktivitātei Grieķijā novembra vidū, kuras tēma ir  “Matemātika un mūzika”. Pēcpusdienā Doles salā notika atvadu pasākums. Izsniedzām sertifikātus par piedalīšanos projektā, kopīgi spēlējām dažādas spēles, lidinājām dronu un aplūkojām foto materiālus par visas nedēļas darbu.

Projekta darbības laikā audzēkņiem bija iespēja piedalīties interesantos pasākumos, risināt dažādus uzdevumus, kas saistīti ar matemātiku un finansēm, attīstīt savas angļu valodas prasmes, uzņemties iniciatīvu un veidot sadarbības prasmes ar dažādu valstu jauniešiem. Sestdien, kad mūsu draugi devās prom, bijām atnākuši viņus pavadīt. Nedēļas laikā bijām sadraudzējušies. Bija grūti šķirties! Mūs vēl gaida aktivitātes Grieķijā un Spānijā!

Erasmus+ projekta “Matemātika visapkārt” dalībnieku tikšanās Rīgā