Karjeras aktualitātes

Karjera2022 1

Karjeras nedēļa 2022

Sauklis –

Uzņēmējspējas – tavas superspējas!”

17.-21.oktobris

Latvijā notiek Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem.

VIAA direktore Dita Traidās: “Profesijas mūsdienās kļūst arvien daudzpusīgākas un būtisku vietu ieņem universālas prasmes, ko pieprasa un novērtē ikviens darba devējs. Tādēļ šogad, Karjeras nedēļas desmitgadē, aicināsim iepazīt uzņēmējspējas — tādu zināšanu, prasmju un rakstura īpašību kopumu, ko bieži maldīgi sasaistām tikai ar uzņēmējiem un uzņēmējdarbību. Šīs spējas noder teju ikvienā profesijā, projektā un ikdienas situācijā, tāpēc ir svarīgi, lai bērni un jaunieši apzinās gan viņiem jau piemītošās, gan vēl attīstāmās uzņēmējspējas.”

Skolā tiek organizēti pasākumi- tematiskās klases stundas, tikšanās ar personībām/ vecākiem/ absolventiem, uzņēmumu apmeklējumi, integrētas stundas mācību priekšmetos un audzināšanā u.c. par uzņēmējspējām, kā tās pamanīt, pilnveidot un izmantot nākotnes mērķu sasniegšanai.

17.10.-20.10. Karjeras nodarbības “Pielaiko uzņēmējspējas!” 7.abc klašu skolēniem; vada skolas pedagogs – karjeras konsultante

14.10.-30.11. Nodarbības 7.-11.klašu skolēniem “Kas ir skolēnu pašpārvalde? Esi uzņēmīgs!”; organizē skolēnu pašpārvalde

18.10. Interaktīvā aptauja “Izvēlies profesiju!”, balsošana par profesijām saistībā ar uzņēmējspējām; vada skolēnu pašpārvalde

18.10. 10.-12.klašu skolēniem pasākumi ar profesionāli “Personība un raksturs- veiksmīga karjera!”

2.stundā tikšanās ar skolas absolventu Armandu Bērziņu (SIA “Tet” IT speciālists ,”Tet” mobilo lietotņu izstrādātājs)

3. stundā tikšanās ar skolas absolventi Loretu Lūkinu (RSU mārketinga speciāliste)

19.10. Latgales priekšpilsētas un Centra rajona skolu jauniešiem Start Strong seminārs uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanai; vada Andris Arhomkins (Start Strong starptautiskās apmācību programmas jauniešiem un pieaugušajiem treneris); organizē Rīgas 25.vidusskolas Karjeras izglītības atbalsta centrs sadarbībā ar skolas pedagogu- karjeras konsultantu

12.00-13.30 9.-10.klašu skolēniem "Jaunā uzņēmēja ABC"

14.00-15.30 11.-12.klašu skolēniem "Veiksmīga Uzņēmējdarbība"

20.10. Karjeras pasākums “Uzņēmējdarbības seminārs un prasmju darbnīca”; vada Oskars Upenieks (radošās apvienības jauniešiem “Trepes” brīvprātīgais)

5.stundā 8.b klasei

3.stundā 8.c klasei

2.stundā 9.a klasei

6.stundā 9.c klasei

4.stundā 8.a klasei

21.10. Pasākums “Profesiju karnevāls” 1.-4.klašu skolēniem; organizē klašu audzinātāji un pedagogs karjeras konsultants

2.stundā 1.abcd klasēm

3.stundā 3.abc klasēm

4.stundā 4.abc klasēm

5.stundā 2.abc klasēm

21.10. plkst. 14.00 Pasākums 10.klašu skolēniem “Esmu vidusskolēns!”; organizē un vada 12.a klase

!!! Aicinām sekot līdzi Karjeras nedēļas aktualitātēm un programmai VIAA mājaslapā, kā arī VIAA un TavaiKarjerai Facebook un Twitter kontos.

20.10. plkst. 13.00

tiešsaistes diskusijā jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?” eksperti, darba devēji un jaunieši pārrunās nākotnes profesijās pieprasītākās spējas, prasmes un kompetences, kā arī diskutēs par skolā un ārpus tās piedāvātajām iespējām un to nozīmi jauniešu personības attīstīšanā.

Karjera2022 2

20.10. plkst. 19.00diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?” pedagogi karjeras konsultanti, dažādu jomu speciālisti kopā ar vecākiem pārrunās, kā vecākiem aizņemtajā ikdienā saprast bērna intereses, talantus un spēcīgās puses.

Diskutēs arī par pedagogu un vecāku sadarbību bērna spēju un prasmju atklāšanā un attīstīšanā.

Karjera2022 3

1.-6.klašu un 7.-9.klašu skolēnu dalība VIAA konkursos

Karjera2022 4

Karjera2022 5