Skolas SMU dalība projektā “CBYE” Somijā

02.05.2024 musu skolas 6 skolēni no SMU “CHPOKS,” “Vāram ziepes” un “UDAS gift box “devās uz “CBYE “ projektu Somijā- Helsinkos, lai prezentētu savus mācību uzņēmumus (SMU).

Dienu sākām ļoti agri, jau četros no rīta devāmies ceļā uz Helsinkiem. Pēc nonākšanas galamērķi mūs sagaidīja gardas pusdienas, pēc pusdienām sākās uzņēmumu prezentēšana, kuras laikā mēs varējam iepazīties ar citu SMU produktiem, kā arī iepazīstināt ar saviem. Vakara noslēgumā bija arī iespēja iepazīties ar pašiem SMU pārstāvjiem un kopā uzdziedāt kādu karaoke dziesmu, iegūt jaunus draugus un vienkārši parunāt ar līdzigi domājošiem jauniešiem.
03.05.2024 sākās ar dažādu somu uzņēmumu ēnošanu, mums bija iespēja apskatīt pavāru, reģistratūras un pasākumu organizatora darbu uzņēmumā “Original Sokos Hotel Presidentti,” ēnošanas laikā uzzinājām daudz nianses, kuras jaievēro viesnīcas darbiniekiem un varējām ieskatīties viesnīcas aizkulisēs, kā arī bija iespēja ēnot “Helsinki Central Library Oodi” darbību, uzzinājām, ka šī bibliotēka ir robotizēta - daudzus darbus veic roboti, bibliotēkā ir ne tikai grāmatas, bet arī spēles, skaņu ierakstīšanas telpa, uzlīmju printeri un daudz citas lietas, kuras var izmantot jebkurš iedzīvotājs bez maksas,ēka ir celta tilta formā un tai ir tikai divi pamata balsti.
Pēc ēnošanas bija laiks iestiprināties un emociju, un pieredzes pilniem doties garajā mājupceļā.

Esam ļoti priecīgi un pateicīgi projektam “CBYE” par iegūtajām papildzināšanām uzņeēmējdarbībā, īstā tirgū un daudz citām nozīmīgām zināšanām. Bija paties prieks piedalīties trijos “CBYE” pasākumos, katrs bija unikāls un ar jaunu pieredzi piepildīts.
      Lielu paldies vēlamies teikt arī skolotājai Ingunai Gustavai par mūsu ievadīšanu uzņēmējdarbībā un par lielisko iespēju mācīties darboties arī ārpus savas komforta zonas!