Konkurss Internatuional Dance competition L.I.R.A.

      Rīgas 25. vidusskolas interešu izglītības pulciņa Mūsdienu deju grupas "Okey" dalībnieki šī gada 26 novembrī piedalījās konkursā Internatuional Dance competition L.I.R.A. ar kompzīciju "Dinamīts".
      Ieguva 2. pakāpes diplomus, medaļas un kausu, par ko ir liels prieks 🙂
      Konkursā piedalījās Patrīcija Golturenko 6a, Nellija Saleniece 4c, Kitija Melngaile 4c, Evelīna Kaija 7c, Diāna Krupa 6a, Krista Grigorjeva 5c, Alise Grigorjeva 7c, Veronika Mateja 5c.
      Paldies skolotājai Ingunai Cakulei un meitenēm par centību, atsaucību, ieguldīto laiku un darbu!

22.11.2023 10.a un 10.b klase devās ekskursijā uz Igauniju, Tartu

      22.11.2023 10.a un 10.b klase devās ekskursijā uz Igauniju, Tartu.
      Ekskursijas laikā apmeklējām AHHAA centru, kurā uzzinājām daudz ko interesantu par pētijumiem un tiešām zinātnēm. Ekskursija noslēdzās ar orientēšanās spēli, kurā sadaloties nelielās grupās, izstaigājām pilsētu un pielietojām savas orientēšanās prasmes. 

 9.c klases skolniece Jeļizaveta, atrodoties ārpus Ukrainas, aicina ikvienu no mums iesaistīties labdarības akcijā “Uzdāvini siltas zeķes karavīram!”

       9.c klases skolniece Jeļizaveta, atrodoties ārpus Ukrainas, aicina ikvienu no mums iesaistīties labdarības akcijā “Uzdāvini siltas zeķes karavīram!”
       Ukrainas aizstāvjiem priekšā grūta un auksta ziema. Garas naktis sargposteņos, gulēšana ierakumos un kaujas sala apstākļos.
       Viņa tic, ka mēs, Rīgas 25.vidusskolas saime, varam palīdzēt tiem, kas katru dienu varonīgi aizstāv viņas dzimteni.
       Labdarības akcija norisināsies līdz 1.decembrim.

Kopā mēs esam stipri!
Kopā mēs varam visu!
Slava Latvijai! Slava Ukrainai!

 

2.d klase piedalījās “Swedbank” piedāvātajā īpašu finanšu pratības iniciatīvā “Naudas diena”

      2.d klase piedalījās “Swedbank” piedāvātajā īpašu finanšu pratības iniciatīvā “Naudas diena”, kas notika 31. oktobrī tiešsaistē visā Latvijā.
       Aizraujošs vienas dienas pasākums mūsu klasei. Mūs sagaidīja trīs aizraujošas videolekcijas, kurās kopā noskaidrojām, kas īsti ir nauda un kāpēc tā ir nepieciešama. Iegūtās teorētiskās zināšanas pielietojām praksē, pildot uzdevumu.
       Pauzēs līdzdarbojāmies, atbildot uz vadītāja jautājumiem vietnē menti.com.

Karjeras nedēļas nodarbība “Tavs CV – veiksmīgs starts karjerai” 10.-12.klasēm 17.10.2023.

      Skolā 17.oktobrī karjeras nedēļas ietvaros viesojās mūsu skolas absolvente Evelīna Viktorija Smirnova. Viņa pastāstīja, kas palīdz izvēles posmā, ko vari darīt tagad, kā attīstīt personīgās un profesionālās prasmes un kā veidot prezentāciju par sevi. Evelīna spēja jauniešu uzmanību piesaistīt ar savu aizrautību, mērķtiecīgumu, drosmi, enerģiju, harizmu un prasmi publiski runāt un komunicēt. Pastāstīja par savu vidusskolas laiku, kas palīdzēja pašizaugsmei un studiju izvēlē, darbojoties gan aktīvi klasē, gan vadot Skolēnu domi, gan iesaistoties Rīgas Skolēnu domes pasākumos u.c., gan plānojot mācību laiku un darbu, gan emocijām.
       STUDIJU PIEREDZE - Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, kur no studijām RSU 60 % laika aizņēma mācības un bakalaura darbs, 30% - sociālā dzīve (darbs, ģimene, draugi, atpūta u.c.) un 10% Erasmus un prakse.
      ERASMUS PIEREDZE - Nīderlande, Venlo «Fontys University of Applied Sciences» Starptautiskais bizness. ERASMUS IEGUVUMI - jaunas zināšanas, starptautiska pieredze, profesionālā un personības izaugsme, plašāks skatījums uz mācības procesu; spilgtas emocijas - iespaidi, saskarsme ar jauniem, interesantiem cilvēkiem, citas valsts kultūras, mentalitātes un dzīvesveida izpratne; ticība sev, saviem spēkiem un nebaidīties uzdrīkstēties.
PRAKSE – ieguva reālu izpratni par to, kā strādā bizness, vērtīgus kontaktus nākotnei, praktiskas zināšanas, atrada savu sapņu profesiju.
      KO TU VARI DARĪT JAU ŠODIEN?
      Izkāpt no komforta zonas, būt aktīvam – socializēties, izmantot katru iespēju, noticēt sev!
      Evelīna strādā Amrop Latvija, kas ir ir starptautisks augstākā līmeņa personāla atlases tīkls, kas var palīdzēt atrast un attīstīt nākotnes līderus, kas sadarbojas ar vairāk kā 50 dažādām valstīm pasaulē. Savu karjeru sākusi ka praktikante par nelielu atalgojumu, nākamais amats pēc dažiem mēnešiem bija projektu asistente, tad jau personāla atlases speciāliste, – apmācību vadītāja Baltijā un Ukrainā un šobrīd iespējamais augstākais amats šajā uzņēmumā, izaugsme divu gadu laikā - personāla atlases vadītāja Baltijā. …Un daudz kontaktu pasaulē ar nozīmīgiem cilvēkiem.
      Mans nākamais solis? Evelīna ir uzsākusi studijas Rīgas Biznesa skolā, lai iegūtu Starptautisku augstākās vadības MBA grādu.
       Vēl jauniešiem ieteica, kā veidot savu CV, ka vēlams to sākt ar kopsavilkumu par sevi: ko tu proti- tavas prasmes, kur un kā tu to iemācījies, kādas ir Tavas stiprās puses, raksturs, pievienot projektus u.c. pasākumus, kuros esi piedalījies – parādot, ka esi aktīvs jaunietis.
      MANS NĀKAMAIS SOLIS?
      Evelīnai ir jauni karjeras nodomi un plāns to īstenošanai… Lai veicas!
      Novēlējums
“Neļauj bailēm Tavā galvā Tevi komandēt. Ļauj sapņiem Tavā sirdī Tevi vadīt!”

 0google photo

 

Karjeras nodarbība par studijām un prasmēm 17.10.2023.

      17.oktobrī karjeras nedēļas ietvaros 10.-12.klasēm bija tikšanās ar Rīgas Ekonomikas augstskolas (Stockholm School of Economics in Riga (SSE Riga)) 1.kursa studentēm- mūsu skolas absolventi Sandu Bitenieci un viņas kolēģi Esteri Zitceri par studiju iespējām, savu izvēli un prasmēm, kuras nepieciešamas Bakalaura studiju programmas ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Saruna notika angļu valodā, kas patika vidusskolēniem.
Rīgas Ekonomikas augstskola ir vadošā biznesa augstskola Baltijas reģionā. Šajā situācijā ir pieejamas divas studiju programmas, no kurām viena ir bakalaura programma ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Visas nodarbības notiek angļu valodā, kas veicina starptautisku vidi. Studentu korpusu veido cilvēki no vairāk kā no 10 dažādām valstīm un papildus tam, šeit iegūst izglītību apmaiņas studenti no vairāk kā no 15 valstīm. Lai noskaidrotu, vai šī augstskola ir piemērota tieši tev, ir svarīgi piedalīties atvērto durvju dienās un pieteikties ēnot pašreizējos studentus. Turklāt pirms studiju uzsākšanas, ir ļoti svarīgi attīstīt tādas prasmes kā efektīva komunikācija, spēja darboties komandā, prasmīga laika plānošana un pielāgošanās prasmes dažādās situācijās.
      Novēlējums
Interesēties, aptaujāt studentus un meklēt atbildes uz saviem jautājumiem, un būt gataviem mācīties patstāvīgi! Veiksmīgu eksāmenu kārtošanu, lai iestātos savā sapņu augstskolā, un baudīt rudens dienas!

0google photo

Karjeras nodarbība “Kas svarīgāks zināšanas vai prasmes?” 9.klasēm

Karjeras nodarbība “Kas svarīgāks zināšanas vai prasmes?” 9.klasēm 19.10.2023.

      Karjeras nedēļas ietvaros 19.oktobrī notika karjeras nodarbība 9.abc klašu skolēniem “Kas svarīgāks zināšanas vai prasmes?”, ko vadīja mūsu skolas absolvents Žans Matjuškovs. Žans pastāstīja, ka pēc vidusskolas izmēģinājis mācīties Latvijas universitātē par juristu, sapratis, ka – nē, tad iestājies Rīgas Aeronavigācijas institūtā par inženieri, arī – nē, jo bija daudz fizikas, tad pieņēma lēmumu studēt Latvijas Universitātes biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē, kuru pabeidza. Šobrīd strādā Circle K Business Centre, kas ir Baltijas un Skandināvijas valstu vadošais autotransporta degvielas tirgotājs, par vecāko analītiķi. Patīk tas, ko dara, un visu laiku ir kas jauns jāmācās.

      Analītiķis apkopo un analizē finanšu informāciju, sagatavo pārskatus un priekšlikumus finanšu analīzes jomā, sniedz ieteikumus par piemērotāko un izdevīgāko veidu līdzekļu ieguldīšanai un dažādu produktu un pakalpojumu pārdošanai vai pirkšanai.

      Žans skolas laikā aktīvi darbojās Skolēnu domē, bija arī prezidents, piedalījās dažādos projektos, kā arī  mācībās bija augsti sasniegumi. Pēc vidusskolas beigšanas bija svarīgas gan zināšanas, gan prasmes. Kāpēc prasmes…, lai pieteiktos darbā un spētu sevi prezentēt, strādāt komandā, risināt problēmas un vadīt savas emocijas. Tagad arvien svarīgākas ir profesionālās prasmes un zināšanas.

Novēlējums

“Esiet mierīgi un savaldīgi, domājiet jau tagad, ko gribat un kas interesē, dariet kaut ko, lai sevi pilnveidotu un mācieties…”

 

 

 

 

Ukraiņu skolēni Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā

      15. novembrī mūsu skolas ukraiņu bērni devās uz Andreja Pumpura Lielvārdes muzeju, kurš atrodas senajā Lielvārdes muižas klētī Daugavas krastā jau kopš tā atklāšanas 1970. gadā.

      Šī ir vieta, kur var ne tikai iegūt informāciju par latviešu tautas varoni Lāčplēsi, eposa autoru Andreju Pumpuru, par Lielvārdi un Lielvārdes jostu, bet arī pašam uz brīdi kļūt par Lāčplēsi, Laimdotu, Andreju Pumpuru, apsiet sev Lielvārdes jostu un, protams, izcīnīt spraigo cīņu starp Lāčplēsi un Tumšo bruņinieku.

      Muzeja nodarbībā skolēni guva izpratni par mūsu valsts novembra nozīmīgo dienu – Lāčplēša dienu.

 

0google photo

2.d klase dodas uz Vecrīgu

Īstenojot skolēnu pilsoniskās līdzdalības projekta aktivitātes ar Moto: “Latvija ir vienīgā vieta pasaulē, kur...”
2.d klase 2023.gada 10.novembrī devas ekskursijā ,, Iepazīt Vecrīgu!’’
Novērtējām , cik skaista ir Vecrīga-Iekšrīga- Rīgas vecpilsēta!

Latvijas IT eksāmens 6.-12.klašu skolēniem 2023

KARJERAS NEDĒĻA 2023
Latvijas IT eksāmens 6.-12.klašu skolēniem 18.-20.10.2023.
       Karjeras nedēļas ietvaros Valsts izglītības, attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar jauniešu programmēšanas un tehnoloģiju centru organizēja Latvijas IT eksāmenu. Sākot no 18.-20. oktobrim, arī Rīgas 25.vidusskolā norisinājās IT eksāmena 1.daļa, kurā 6.-7., 8.-9., 10.-12.klašu skolēni piedalījās un varēja pārbaudīt savas zināšanas par informācijas tehnoloģijām jeb lietām, kuras ir saistītas ar datoriem un digitālajām prasmēm. IT eksāmens bija jāuztver kā izglītojošs pasākums, kas ļauj jauniešiem gan pārbaudīt savas zināšanas, gan iemācīties ko jaunu uzdevumu pildīšanas laikā.
       Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas eksāmenā piedalīties visiem skolēniem, pedagogs karjeras konsultante Irīda Morozova sadarbībā ar tehnoloģiju jomas koordinatori Ēriku Graudiņu izveidoja IT eksāmena grafiku, lai aptvertu visas 6.-12.klases. Eksāmens tika organizēts datorikas un informātikas stundu laikā, kuru vadīja mūsu skolas informātikas skolotāji Ērika Graudiņa, Marina Juzova u.c.
      Eksāmens ilga 40 minūtes katrai vecumgrupai, un bija iespēja atbildēt uz 30 jautājumiem un katram jautājumam bija doti 4 atbilžu varianti. Kā teica skolēni- bija viegli un grūti jautājumi.
      IT eksāmenam bija arī 2.daļa, kuru skolēni varēja paveikt ārpus stundām mājās. Šo daļu bija iespējams paveikt līdz 22.oktobra 23:59, 2.daļā bija jāizveido spēle par noteiktu tēmu. Katrai klašu grupai gan 1.daļa, gan 2.daļa tika pielāgota pēc zināšanu līmeņa. Kopumā no skolas IT eksāmena 1.daļā piedalījās 316 skolēni.
      Gaidām eksāmena rezultātus, kurus izsūtīs uz skolām!
      Milzīgs paldies par IT eksāmena norises skaidrojošo darbu skolēniem, ieinteresētību un atbalstu skolotājai Ērikai Graudiņai!

 

 

0google photo

Tīmekļvieta izmanto sīkdatnes

Mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (piemēram, nepieciešamās sīkdatnes), taču par atsevišķām sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem un mērķauditorijas atlases nolūkiem, mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļa vietni, Jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis visām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē.