Karjeras nedēļas nodarbība “Tavs CV – veiksmīgs starts karjerai” 10.-12.klasēm 17.10.2023.

Skolā 17.oktobrī karjeras nedēļas ietvaros viesojās mūsu skolas absolvente Evelīna Viktorija Smirnova. Viņa pastāstīja, kas palīdz izvēles posmā, ko vari darīt tagad, kā attīstīt personīgās un profesionālās prasmes un kā veidot prezentāciju par sevi. Evelīna spēja jauniešu uzmanību piesaistīt ar savu aizrautību, mērķtiecīgumu, drosmi, enerģiju, harizmu un prasmi publiski runāt un komunicēt. Pastāstīja par savu vidusskolas laiku, kas palīdzēja pašizaugsmei un studiju izvēlē, darbojoties gan aktīvi klasē, gan vadot Skolēnu domi, gan iesaistoties Rīgas Skolēnu domes pasākumos u.c., gan plānojot mācību laiku un darbu, gan emocijām.
       STUDIJU PIEREDZE - Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, kur no studijām RSU 60 % laika aizņēma mācības un bakalaura darbs, 30% - sociālā dzīve (darbs, ģimene, draugi, atpūta u.c.) un 10% Erasmus un prakse.
      ERASMUS PIEREDZE - Nīderlande, Venlo «Fontys University of Applied Sciences» Starptautiskais bizness. ERASMUS IEGUVUMI - jaunas zināšanas, starptautiska pieredze, profesionālā un personības izaugsme, plašāks skatījums uz mācības procesu; spilgtas emocijas - iespaidi, saskarsme ar jauniem, interesantiem cilvēkiem, citas valsts kultūras, mentalitātes un dzīvesveida izpratne; ticība sev, saviem spēkiem un nebaidīties uzdrīkstēties.
PRAKSE – ieguva reālu izpratni par to, kā strādā bizness, vērtīgus kontaktus nākotnei, praktiskas zināšanas, atrada savu sapņu profesiju.
      KO TU VARI DARĪT JAU ŠODIEN?
      Izkāpt no komforta zonas, būt aktīvam – socializēties, izmantot katru iespēju, noticēt sev!
      Evelīna strādā Amrop Latvija, kas ir ir starptautisks augstākā līmeņa personāla atlases tīkls, kas var palīdzēt atrast un attīstīt nākotnes līderus, kas sadarbojas ar vairāk kā 50 dažādām valstīm pasaulē. Savu karjeru sākusi ka praktikante par nelielu atalgojumu, nākamais amats pēc dažiem mēnešiem bija projektu asistente, tad jau personāla atlases speciāliste, – apmācību vadītāja Baltijā un Ukrainā un šobrīd iespējamais augstākais amats šajā uzņēmumā, izaugsme divu gadu laikā - personāla atlases vadītāja Baltijā. …Un daudz kontaktu pasaulē ar nozīmīgiem cilvēkiem.
      Mans nākamais solis? Evelīna ir uzsākusi studijas Rīgas Biznesa skolā, lai iegūtu Starptautisku augstākās vadības MBA grādu.
       Vēl jauniešiem ieteica, kā veidot savu CV, ka vēlams to sākt ar kopsavilkumu par sevi: ko tu proti- tavas prasmes, kur un kā tu to iemācījies, kādas ir Tavas stiprās puses, raksturs, pievienot projektus u.c. pasākumus, kuros esi piedalījies – parādot, ka esi aktīvs jaunietis.
      MANS NĀKAMAIS SOLIS?
      Evelīnai ir jauni karjeras nodomi un plāns to īstenošanai… Lai veicas!
      Novēlējums
“Neļauj bailēm Tavā galvā Tevi komandēt. Ļauj sapņiem Tavā sirdī Tevi vadīt!”