Rīgas 25.vidusskola Rīgas 25.vidusskola
Rīgas 25.vidusskola Rīgas 25.vidusskola
  • Skola
    • Jaunumi
    • Skolas pamatdokumenti
    • LR tiesību akti
    • Metodiskā palīdzība
      • Vardarbības gadījumu risināšanas algoritms
    • Darba plāns
    • Iestāšanās skolā
      • Iestāšanās 10.klasē
    • Pieteikšanās
    • Privātuma politika
    • Par skolu
      • Tradīcijas
      • Skolotāju kolektīvs
      • Izlaidumi
      • Apbalvojumi
    • Sludinājumi
    • Skolas padome
    • Iepirkumu plāns
    • Kontakti
    • Vakances
  • Skolēniem
    • Mācības
      • Stundu saraksts
      • Stundu izmaiņas
      • Kosultācijas
      • Fakultatīvu saraksts
      • Pulciņi
      • Projektu darbs
    • Zvanu saraksts
    • Absolventiem
    • Olimpiāžu uzvarētāji
    • Bibliotēka
    • SMU
    • TDK "Pasaciņa"
    • Karjera
      • Karjeras izglītība
      • Karjeras nedēļa 2024
    • Kalendāri
      • Mācību gada kalendārs
      • Olimpiāžu kalendārs
      • Eksāmenu kalendārs
    • Skolas IT
      • Skolas Wi-Fi
      • Microsoft 365 licences
  • Vecākiem
    • Topošajiem pirmklasniekiem
    • Skolēna forma
    • Ēdnīca
    • Atbalsta personāls
    • Nepieciešamie mācību piederumi
    • Padomi
      • Ja ir elpceļu infekcijas pazīmes
      • Ieteikumi un padomi
      • Roku mazgāšana un pārtikas drošība
    • TDK "Pasaciņa"
      • Viss par "Pasaciņu"
      • Pasaciņas siena
  • Projekti
    • Darbībā
      • GIS For Gist Of Europe
    • Euroscola
      • Euroscola 2022
      • Euroscola 2024
    • Beigušies
      • Working Together for Happier Students
      • Generative Application to Manage Education
      • Fragile Thread: Baltic Story for Peaceful Future
      • Digital Tools for Digital Natives
  • Foto
    • Foto albumi
  • Karjeras centrs
    • Par KIAC
    • Aktualitātes
    • Kalendārs
    • Resursi

Digital Tools for Digital Natives. Mobilitāte Portugālē

      Pirmdienas, 1.maija, rīts sākās ļoti agri, pulksten 5.05 vajadzēja jau būt lidostā. Lidojums bija ilgs. Ielidojot Porto, mūs sagaidīja Portugāļu skolotāji, pēc mums ieradās Itāļu un Ungāru delegācijas. Kopā ar portugāļu skolotāju un itāļiem mēs devāmies uz viesnīcu, kur mēs atstājām mantas un gājām mazā pastaigā pa Porto vecpilsētu. Vecpilsētā mēs paēdām un šķīrāmies no itāļiem un portugāļiem, un turpinājām pastaigu pa Porto. Pēc ilgas kāpšanas pa trepēm un kalniem, mēs devāmies atpakaļ uz viesnīcu, kur arī gājām pie miera, lai iegūtu jaunu enerģiju nākamajai dienai.

      Otrdienas, 2.maija, rīts sākās ar brokastīm. Pēc brokastīm mēs devāmies uz portugāļu skolu, Agrupamento de Escolas Dr. Vieira de Carvalho, kur portugāļi sagaidīja mūs ar dāvaniņām un mazu priekšnesumu. Pēc priekšnesuma bija pastaiga pa skolas teritoriju, kur mēs apskatījāmies kā Portugālē notiek mācību stundas, un kā ir iekārtotas klases. Tālāk dienas plānā bija pusdienas restorānā netālu no skolas. Pēc pusdienām devāmies atpakaļ uz skolu, kur ungāru un itāļu komandas pastāstīja par savām pilsētām. Prezentācijas bija ļoti interesantas. Pēc prezentācijām, oficiālie plāni bija beigušies un katra komanda devās atpakaļ uz savām viesnīcām. Bija vēl palicis brīvs laiks, kuru pavadījām pastaigājoties pa Porto.

      Trešdienas rīts, 3. maijs, sākās ar brokastīm viesnīcā. Braucām uz Agrupamento de Escolas Dr. Vieira de Carvalho, satikāmies ar portugāļiem un braucām uz Agrupamento de Escolas Dr. Vieira de Carvalho skolas fakultāti, kur apskatījām kā bērni mācās bērnudārzā un pamatskolā. Tad braucām atpakaļ uz Agrupamento de Escolas Dr. Vieira de Carvalho, uzturējām kafijas pauzi, pastaigājām pa skolu un apskatījām kā mācās bērni ar īpašajām vajadzībām. Tad paēdām restorānā netālu no skolas, tad, skolā, grupās, spēlējām spēli mobilajās ierīcēs. Tad mums īsi pastāstīja kā bērniem māca robotiku. Pēc tā, oficiālie plāni bija beigušies.

      Ceturtdienas rīts, 4. maijs, sākās ar brokastīm viesnīcā. Tad braucām ar metro līdz Estádio do Dragão stadionam, kur mūs sagaidīja Žuzē. Iekāpām autobusā un braucām uz Aveiro. Tur mums pastāstīja un parādīja kā ražo sāli no okeāna. Pēc tam parādīja filmu kā radās "Ovos moles", kas ir olu dzeltenuma saldums. Pēc filmiņas gids parādīja kā šis saldums tiek taisīts mūsdienās, bija arī iespēja piepalīdzēt salduma veidošanā. Tad aizgājām līdz Moliceiros Pier, tur mūs iekāpām laivā, ar kuru devāmies pa Aveiro kanāliem un apskatījām skaisto pilsētu. Pēc brauciena ar laivu bija brīvs brīdis pilsētas apskatīšanai un suvenīru iegādei. Vēlāk mēs devāmies uz okeāna piekrasti, kur mēs apstājāmies divās piekrastēs un varējām izbaudīt pludmali uz īsu brīdi. Pēc mazas atpūtas pie pludmales, mēs devāmies atpakaļ uz Porto, kur mūs izlaida pie lielveikala, kurā varēja iepirkties un paēst vakariņas. Vakarā ar metro devāmies uz viesnīcu, kur arī likāmies pie nakts miera.

      Piektdienas rīts, 5. maijs, brokastis viesnīcā. Tad ar metro braucām uz Maias domi, kur mūs sagaidīja portugāļu komanda un domes darbinieki. Te notika svinīgā diplomu pasniegšana, kur katram no mums iedeva dāvanu un diplomu par piedalīšanos Erasmus+ projektā. Pēc diplomu un dāvanu pasniegšanas,  mums pastāstīja par pilsētas Maias vēsturi, pēc tam devāmies uz ēkas jumtu, no kurienes bija redzama Porto un tās blakus esošās pilsētas. Kad tika pavadīts neliels brīdis skata izbaudīšanai, mēs devāmies atpakaļ uz Porto un sākām pastaigu pa pilsētu. Žuzē, no portugāļu komandas, pastāstīja vairāk par pilsētu un parādīja interesantākās vietas. Apskatījām dažādas skaistas baznīcas, interesantas ēkas un tirgu, kurā var iegādāties dažādus augļus, dārzeņus, gaļu, zivis un piena produktus. Pēc tirgus apmeklējuma mēs turpinājām pastaigu, apskatot kārtējās baznīcas, līdz nonācām pie Porto centrālās vilcienu stacijas, kura bija ļoti skaista, iekšpuse izrotāta tipiskajās portugāļu zilajās un baltajās flīzēs. Pastaiga turpinājām līdz slavenajam Dona Luisa I tiltam, kur varēja izbaudīt skaistu skatu uz Porto. Pēc tam devāmies uz Dvero upes kreiso krastu, kur sākās mūsu brauciens ar laivu pa upi. Skats no laivas bija pasakaini skaists. Pēc brauciena nedaudz atpūtāmies un devāmies uz noslēguma vakariņām restorānā, kurš atradās Atlantijas okeāna krastā, un no kura varēja vērot saulrietu. Pēc vakariņam devāmies uz viesnīcu, lai atjaunotu spēkus mājupceļam.

NO IEPRIEKŠĒJIEM LAIKIEM...

Pēdējās ziņas

  • KLIMATA DIENAS SKOLĀ 2025
    KLIMATA DIENAS SKOLĀ 2025
    Jaunumi 30.May
  • Mana karte ar ĢIS
    Mana karte ar ĢIS
    Jaunumi 29.May
  • Klimats un Rīgas 25.vidusskola
    Klimats un Rīgas 25.vidusskola
    Jaunumi 29.May
  • SMU “Istaysafe” – drošība, ilgtspēja, bizness
    SMU “Istaysafe” – drošība, ilgtspēja, bizness
    Jaunumi 28.May
  • Gada noslēgums uzņēmējdarbībā
    Gada noslēgums uzņēmējdarbībā
    Jaunumi 27.May
  • Demokrātijas nedēļa
    Demokrātijas nedēļa
    Jaunumi 10.May

 

Paziņojums par fotogrāfijām mājas lapā


Ja uzskatāt, ka fotogrāfijas, kas publicētas Rīgas 25. vidusskolas mājas lapā, var radīt problēmas Eiropas Savienības datu aizsardzības Regulas noteikto prasību kontekstā, lūdzu informējiet skolas vadību par nepieciešamību tās izņemt.

 

Sīkdatnes

Mēs savā tīmekļa vietnē izmantojam obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes. Jūs pats varat izlemt, vai atļaut sīkdatnes vai nē. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, ja tās noraidīsit, iespējams, nevarēsit izmantot visas vietnes funkcijas.

Piekrist Noraidīt
Privātuma politika | Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm