Projekts FRAT
Projekts „Trauslie pavedieni: Baltijas stāsts mierpilnai nākotnei” aicina Baltijas valstu dažādu tautību jauno paaudzi pieminēt kopīgo komunistiskā režīma neseno vēsturi, pārskatot Eiropas Savienības vērtības 10 gadu perspektīvā: no sāpīgas PSRS pagātnes ceļā uz harmonisku ES nākotni.
Projektu organizē publiskā iestāde Pašatklāsmes un sevis realizācijas studija.
Projektu finansē Eiropas Savienības programma „Eiropa pilsoņiem”.
Projekta ietvaros organizēti pasākumi septiņās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas skolās.
- Karolinišķu Ģimnāzija, Viļņa, Lietuva
- Viļņas Aleksandra Puškina vidusskola, Viļņa, Lietuva
- Vitauta Lielā pamatskola, Jurbarka, Lietuva
- Tallinn Läänemere ģimnāzija, Tallina, Igaunija
- Vīlandes ģimnāzija, Vīlande Igaunija
- Rīgas 25. vidusskola, Rīga, Latvija
- Rīgas 89. vidusskola, Rīga, Latvija
Projekta partneri:
Lietuvas iedzīvotāju genocīda un pretošanās kustības izpētes centrs, Viļņa, Lietuva.
Projekts tiek īstenots: 01.09.2014. – 01.09.2015.
Projekta 1.posmā no 07.10.2014. līdz 09.10.2014. notika
- ievadseminārs Playback teātra darbnīca „Harmoniska nākotne ierobežojošās pagātnes vietā”;
- mobila interaktīvā mākslas instalācija „Laika mašīna”.
Projekta 2.posmā 2015. gada pavasarī notiek
- interaktīva izstāde „Baltijas stāsti” visās partnerskolās;
- radošās rakstīšanas konkurss „Stāsts, ko mana mamma/tētis vēl nav pastāstījis”;
- 10 labāko darbu publikācija grāmatiņā „Baltijas valstu nepastāstītais stāsts”.
Projekta 3.posmā 08.05.2015.
- noslēgums ar kopīgu starptautisku Flash Mob akciju projekta partneru skolās.
Interaktīva izstāde „Baltijas stāsti” skolas aktu zālē
STARPTAUTISKAIS PROJEKTS (Latvija, Lietuva, Igaunija)
BALTIJAS STĀSTI
Fragile Thread: Baltic Story for Peaceful Future
Izstādes apmeklējums katrai klasei 20 minūtes
24. marts, otrdiena
1. 8.00-8.20 10.A D.Berga
8.20-8.40 6.B A.Krankale
2. 8.50-9.10 11.A R.Liepiņa
9.10-9.30 5.C J.Liepiņa
3. 9.40-10.00 9.A D.Berga
10.00-10.20 6.A A.Krankale
4. 10.40-11.00 7.B J.Liepiņa
11.00-11.20 6.C V.Ozola
5. 11.40-12.00 5.A D.Berga
12.00-12.20 Pārtraukums
6. 12.35-12.55 9.B G.Ķelle
12.55-13.10 8.A L.Andrejeva
7. 13.25-13.45 7.C D.Berga
13.45-14.05 8.C B.Strautmane
8. 14.10-14.30 8.B D.Berga
14.30-14.50 10.B J.Liepiņa
25. marts, trešdiena
1. 8.00-8.20
8.20-8.40 9.C A.Krankale
2. 8.50-9.10 4.A D.Sadovska
9.10-9.30 4.B E.Nurža
3. 9.40-10.00 7.A I.Nestere
10.00-10.20 5.B G.Ķelle
4. 10.40-11.00 12.kl.
Projekta vadītājas skolā D.Berga, J.Liepiņa